Ozonowanie

Web-Design

Ozonowanie – pozwala na usunięcie przyczyn i skutków niepożądanych woni (99,9% skuteczności neutralizacji odoru nikotynowego oraz odoru spalenizny, np. po pożarze), a także sterylizację pomieszczeń. Bardzo dobrze sprawdza się w szpitalach, przychodniach, zakładach przemysłu spożywczego, fitness clubach, hotelach, itp. Przy tej metodzie nie są używane środki chemiczne. Ozon ma zapach powietrza po burzy.
Poniżej przedstawiamy niektóre branże gdzie zastosowanie ozonowania może być bardzo pożądane, a nawet konieczne.
Ozonowanie to doskonała i ekologiczna metoda pozwalająca na usunięcie nie tylko wszelkich niepożądanych zapachów z naszego otoczenia, ale także sterylizację pomieszczeń. Jest to metoda bezpieczna, a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie wszelkich zapachów, a nie ich maskowanie. Równie ważne jest sterylizujące działanie ozonu, co pozwala na usunięcie nie tylko skutków - nieprzyjemnych zapachów, ale także ich przyczyn czyli grzybów, pleśni, wirusów i bakterii.

TRANSPORT
Ozonowanie wnętrz ciężarówek, autobusów, tramwajów, taksówek i innych pojazdów usuwa całkowicie zapachy z wnętrza, jednocześnie sterylizując układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów. 

HOTELARSTWO
Wykorzystanie generatora ozonu w pokoju hotelowym zdezynfekuje powietrze oraz wyposażenie ograniczając ryzyko zakażenia bakteryjnego i wirusowego. Klienci na pewno docenią wolne od nieprzyjemnych zapachów powietrze a zastosowanie ozonu do kanałów nawiewnych wentylacji i klimatyzacji spowoduje ograniczenie do zera groźby wystąpienia Legionellozy, najpoważniejszego czynnika zakaźnego w hotelarstwie. 

SZKODY POPOWODZIOWE
Proces ozonowania niszczy rozwijające się po powodziach i zalaniach pleśnie i grzyby oraz ich plechy i grzybnie.

GASTRONOMIA
Rozumiana jako szeroko pojęte usługi żywienia zbiorowego. Restauracje, smażalnie, pizzerie, bary, lodziarnie itp. - wszędzie tam usługa polegająca na okresowym ozonowaniu jest wręcz niezbędna.
W domu – w kuchni likwiduje zapach przypalonych potraw.

SŁUŻBA ZDROWIA
Stosowanie ozonu w szpitalach, przychodniach salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych, w korytarzach zapobiega infekcjom i zakażeniom. Skutecznie zmniejsza specyficzny dla tego środowiska zapach „SZPITALNY”.

POGORZELISKA
Ozonowanie skutecznie (~99%) usuwa (A NIE MASKUJE) zapach spalenizny. 

ZAKŁADY POGRZEBOWE
Usługa polega na ozonowaniu pomieszczenia przygotowania do pochówku. Sterylizacja pomieszczeń i chłodni oraz przygotowanie pojazdu transportowego. 

PUBY KAWIARNIE PALARNIE
Ozon w 100% likwiduje (A NIE MASKUJE) zapach papierosów.

BUDOWNICTWO
Ozon likwiduje zapachy po malowaniu, remontach, chemii budowlanej - ważne w pokojach dla dzieci, starszych oraz chorych np. alergików. Całkowicie eliminowane są roztocza i inne alergeny. Ozonować można nie tylko całe pomieszczenia, ale i pojedyncze przedmioty np. dywan, kanapa, wnętrze szafy lub garderoby oraz ich zawartość.

Zastosowanie ozonowania jest niemalże nieograniczone. Mieszkania, wnętrza samochodów, pomieszczenia produkcyjne, szpitalne, pomieszczenia użyteczności publicznej... Wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna, sterylność i brak obcych zapachów - ozonowanie jest metodą idealną. Ozon ma zapach świeżego powietrza po burzy.